LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Rama bëhet i gjallë/ Hesht skandalin “McGonigal”

29 Janar 2023, 14:04, Politikë CNA

Rama bëhet i gjallë/ Hesht skandalin “McGonigal”

Kryeministri Edi Rama ka publikuar pamjet nga kantieri i ndërtimit për Poligonin e parë publik të testimit praktik për lejen e drejtimit të makinës.

Sipas Ramës, kjo vepër e re shumëdimensionale, me një sipërfaqe rreth 6,000 m2 do të shërbejë edhe për Programe Edukative të Sigurisë Rrugore.

“Nisin punimet për Poligonin e parë publik të testimit praktik për leje drejtimi, njëkohësisht dhe Qendra e parë Edukative Digjitale e Simulimeve Virtuale për leje drejtimi në Fushë-Prezë, Tiranë.

Kjo vepër e re shumëdimensionale, me një sipërfaqe rreth 6,000 m2 do të shërbejë edhe për Programe Edukative të Sigurisë Rrugore, orë Këndi Trafiku dhe Aktivitete Mësimore shtesë", - shkruan Rama./CNA.al

Rama bëhet i gjallë/ Hesht skandalin “McGonigal”

Lajmet e fundit nga