LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Largohu vetë më mirë”/ Berisha paralajmëron Agron Malajn: Bëhu gati për prokurimet

28 Janar 2023, 12:11, Politikë CNA
Largohu vetë më mirë”/ Berisha paralajmëron Agron
Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha ka paralajmëruar kryebashkiakun e Matit, Agron Malajn, i cili është rikonfirmuar për të kandiduar për një tjetër mandat në krye të bashkisë së Matit.

Gjatë fjalës së tij nnë ceremoninë e 32 vjetori të themelimit të degës së PD Mat, Berisha tha se Malaj duhet të dorëzojë dorëzojë çelësat dhe të bëhet gati për të gjitha prokurimet, për vjedhjet që ka bërë.

Ai deklaroi se kryebashkiaku socialist duhet të largohet vetë më mirë.

“Agron Malaj vjedh me Erion Veliajn, ka marrë 35 mln euro tendera në Tiranë

Me datën 14 maj, Agroni duhet të dorëzojë çelësat dhe të bëhet gati për të gjitha prokurimet, për të gjitha vjedhjet që i ka bërë.

A e dini se ku i bën vjedhjet Agroni? Do çuditeni ju. I bën me Erion Veliajn në Tiranë.

30 milionë euro ka fituar tendera në Tiranë, kompania e familjes së tij, duke i ndarë me Erion Veliajn.

Agron, largohu vetë më mirë.

Bedri Hoxha, ju garantoj se njeriu që e don Klosin, Matin, qytetarët, njeriu që ka përkushtimin, ndershmërinë më të madhe për ta shndërruar atë bashki në shtëpinë e parë të çdo qytetari, për të përdorur me transparencë të plotë çdo qindarkë.

Por të dy së bashku do përgjysmojnë taksat. Ne jemi parti e taksave të ulëta.

Ne besojmë se paratë në xhepat tuaja janë më të vlefshme për ju dhe shoqërinë se paratë e taksave të shtetit. Taksa e ulët është ligji unë”, nënvizoi kreu i PD-së./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga