LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Habit Meta: Rama dhe McGonigal kanë lobuar që SHBA t’më shpallë “non-grata”

27 Janar 2023, 16:51, Politikë CNA
Habit Meta: Rama dhe McGonigal kanë lobuar që SHBA t’më
Kreu i PL-së, Ilir Meta

Kryeministri Edi Rama dhe ish-zyrtari i FBI-së, Charles McGonigal kanë lobuar që SHBA të shpallë Ilir Metën “non-grata”.

Këto pretendime i ka ngritur pasditen e sotme vetë kreu i PL-së, gjatë një interviste me gazetaren Rovena Neziri.

Ndër të tjera, ai tha se Rama ka pasur si qëllim ta bëjë atë armik të SHBA-së.

“Edi Rama dhe vetëm ai dhe personi i kapur në shantazh përmes këtyre lobimeve nga opozita, kanë lobuar shumë për shpalljen time “non-grata” dhe si armik i SHBA. Dhe unë gjithmonë kam qeshur dhe jam tallur me ta. Është për të ardhur keq që kryeministri Shqipërisë lobon kundër presidentit të Shqipërisë. Dhe për ata zyrtarë amerikanë. Kam thënë gjithmonë që marrëdhëniet e mia me Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë të shkëlqyera”, theksoi Meta./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga