LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

“S’është McGonigal aq peshë e lehtë sa të marrë bakshish”/ Murrizi, mesazh Kim: Dil e fol ndonjë fjalë

27 Janar 2023, 17:14, Politikë CNA
“S’është McGonigal aq peshë e lehtë sa të
Ish-deputeti Myslim Murrizi

Ish-deputeti Myslim Murrizi i është drejtuar me një mesazh ambasadores së SHBA në Tiranë, Yuri Kim, në një reagim për akuzat e lidhjeve të kryeministrit Edi Rama me ish-zyrtarin e FBI-së, Charles McGonigal.

Murrizi i kërkon Kim të dalë dhe të flasë për këtë çështje, teksa thekson se nnuk beson marrjen e bashkishit.

Deklarata e plotë:

Aloooo Zj Kim!

Po dil e fol ndonjë fjalë e na shuaj “kureshtjen” se unë për vete “nuk besoj” që të jetë e vërtetë që një drejtor i lartë i FBI të ketë marrë disa të shkoqura nga Rama.

Z McGonigal (Neza) të jetë kaq peshë e lehtë sa mund të pranonte një “bakshish” të tillë???

Nuk e di pse nuk te thone asnje fjale keta “baballaret” e Kombit, por une e pres nje reagim nga Ju Zj Kim sepse behet fjale per “ drejtesine” dhe Ju e keni shume merak saqe gati çdo jave keni shkuar per kafe tek ish hetuesi i komunizmit kraja dhe dy here tek Z Dumani

Ju kam pare te interesoheni dhe te dilni ne “ paraden e krenarise”, ju kam pare te inspektoni anijen nga Bangladeshi qe marin 600 mij euro ne dite nga taksat e Shqiptareve, ju kam pare te reagoni pse Berisha “shtyu” Alibejen nga foltorja e Kuvendit, ju kam pare te shkoni ne seline e blinduar te PD e te futeni nga dera ku dilnin xhenazet ne kohen e komunizmit, ju kam degjuar tu thoni Demokrateve se do hane bare po nuk ju degjuan thirrjen Tuaj, shkuat ne KLP kur do zgjidhej drejtuesi i SPAKUT, ju kam pare ne Universitetin Bujqesor kur Rama ju cilesoi si sekretare partie, ju kam pare 7-8 here ne fushaten e 2021 ne Elbasan per dreke me Nismen Thurje etj etj

Prandaj dilni te ju shoh une dhe te gjithe Shqiptaret se çfare do thoni per kete shejtan drejtori te FBI qe ka “ ndyre” duart me te nje grusht parash ????

Po qe nga zyra e Rames i eshte kerkuar te hetoj per PD pra OPOZITEN a keni ndonje dijeni apo Ju i keni thene ndonje gje Rames se si mund ta sulmoj OPOZITEN!!!

A te pyes kot se mos ndonje nga keta 17 prokuroret e SPAKUT apo keta shejtane te BKH tone kane takuar kete drejtorin Mc Gonigal????

Se pastaj duhen shkarkuar menjehere sipas “ vetingut” te fameshem se kane patur kontakte te pa pershtateshme ose jane infektuar si pro ruse!!!

Ehhhh çfare te ben ish sigurimi i Shtetit Shqiptare nuk ta ben Perendia

U niset te benit SPAKUN dhe BKH si FBI dhe u be FBI si sigurimi i shtetit dikur

Tani hajde ti permbash më keta hajdutet Shqiptare Zj Kim!

Sa tu thuash qe ke vjedhur ose abuzuar me parate e taksave, ata menjeher do te na hidhen ne fyt duke na thene qe ehuuuu paskeni llafe ju, ne Amerike korruptohet koka FBI me te shkoqura, e ju thoni pse tundohemi ne nga dhjetera apo qindra miliona euro

Ehhhhh çna more ne qafe more Mc Gonigal njelloj si Kim Filbi dikur

Tani kane plotesisht te “drejte” komunistat kur thone qe: nuk ka kala qe nuk marin komunistat

Te pershendes dhe te uroj suksese ne jete Zj Kim./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga