LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Noka sulmon Lindita Nikollën/ “Kukull barbi, e trajtojnë si matrioshkat”

28 Janar 2023, 17:42, Politikë CNA
Noka sulmon Lindita Nikollën/ “Kukull barbi, e trajtojnë si
Deputeti Flamur Noka

Deputeti Flamur Noka ka sulmuar kryetaren e Kuvendit Lindita Nikollën, pasi përjashtoi kreun e PD-së, Sali Berisha nga seanca parlamentare e të enjtes së shkuar.

Noka i është drejtuar Nikollës, duke e quajtur kukull barbi që trajtohet si matrioshkat.

"Po bëhet gjithçka që opozitës ti ndërpritet zëri.

Ky është monizëm. Ne kërkuam kryeministrin në sallë. Ne kërkuam që kjo të zhvillohet. Kanë vënë një kukull Barbie që të mos vazhdojë seanca.

A mundet Rama dhe kukulla e tij t'i përjashtojnë të gjithë? Nuk munden.Këta vazhdojnë të bëjnë përpjekje të neveritshme. Unë ndjej keqardhje për kukullën barbi, e trajtojnë si ato matrioshkat”, është shprehur Noka./ CNA.al

 

 

Lajmet e fundit nga