LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Neritan Sejamini 'i pret krahët' opozitës/ Rama nuk rrëzohet para 2025-ës

29 Shtator 2022, 22:50, Politikë CNA
Neritan Sejamini 'i pret krahët' opozitës/ Rama nuk
Gazetari Neritan Sejamini

Gazetari Neritan Sejamini ka komentuar mbrëmjen e sotme deklaratat e opozitës së do të rrëzojnë kryeministrin Edi Rama.

Sejamini tha me bindje në emisionin "Të Paekspozuarit" në "MCN TV", se çdo përpjekje për rrëzimin e qeverisë para zgjedhjeve do të jetë e dështuar.

Sipas tij, opozita nuk ka mundësi të vijë në pushtet para vitit 2025.

"Opozita është një element politik i Shqipërisë, që detyrën kryesore e ka të rishpikë veten dhe të krijojë alternativë. Jam kundër opozitave që sapo humbasin zgjedhjet, duan zgjedhje të parakohshme.

Opozita e sotme është nën një presion, për hir të mentalitetit të krijuar prej vitesh. Zoti Berisha është në presion të jashtëzakonshme për të bërë diçka të dukshme.

Ne në Shqipëri dimë një metodë politikë, armiku rrëzohet. Të presësh zgjedhje dhe të flasësh me alternativa, nuk e kemi kuptuar akoma. Të gjithë qeveritë janë rrëzuar në zgjedhje. Në 97-ën u çua populli. Çfarë t'i themi popullit, do rrëzojmë qeverinë?

Nuk ka për t'u rrëzuar qeveria. Mundësia e parë që opozita ka për të ardhur në pushtet është në 2025", deklaroi ai./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga