LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Meta nuk ‘shkulet’ nga politika/ Edhe 25 vite të tjera këtu më keni!

29 Shtator 2022, 18:21, Politikë CNA
Meta nuk ‘shkulet’ nga politika/ Edhe 25 vite të tjera
Ilir Meta

Presidenti Ilir Meta, është i ftuar pasditen e sotme në ‘Kontrast’ ku mes të tjerave ka folur edhe për largimin nga politika.

Meta tha se beteja e tij sapo ka filluar duke premtuar se do e kemi këtu edhe 25 vite të tjera.

“Beteja ime sapo ka filluar, ua kam premtuar se për 25 vite do të jem këtu për të rivendosur demokracinë dhe shtetin e së drejtës.

 Por edhe për t'i dhënë Shqipërisë drejtimin e duhur. Se ku do jetë Edi Rama, atë e di populli shqiptar, por unë do jem këtu edhe 25 vite.”/CNA.al

 

Lajmet e fundit nga