LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Foto - Si mashtron Alibeaj/ Show me takimet në Gjermani

29 Shtator 2022, 17:46, Politikë CNA
Foto - Si mashtron Alibeaj/ Show me takimet në Gjermani
Deputeti Enkelejd Alibeaj

Një delegacion i Komisionit për Çështjet Ligjore, Administratën Publike dhe të Drejtat e Njeriut është duke zhvilluar një vizitë zyrtare në Bundestag.

Por Enkelejd Alibeaj, i cili është pjesë e këtij komisioni, ka mashtruar qytetarët.

Ai ka publikuar në rrjetet sociale disa foto me deputetin e CDU-së, Knut Abraham dhe me deputetin e PD-së, Gazment Bardhi.

Alibeaj thotë se ata biseduan me Abraham për situatën në PD dhe të ardhmen e Shqipërisë.

Foto - Si mashtron Alibeaj/ Show me takimet në Gjermani

“Takim i vlefshëm me një mik të mirë të PD dhe Shqipërisë. Ndamë hapur sot mendimet dhe qëndrimet tona me z. Knut Abraham për situatën në PD por dhe të ardhmen e Shqipërisë.

Vlerësojmë, si gjithmonë mbështetjen e partnerëve tanë dhe bashkëpunimin me partitë simotra në EPP. E siguruam se jemi të vendosur në rrugën e drejtë që PD dhe opozita do ndjekë duke orientuar vendin në drejtimin euro-atlantik dhe pro-perëndimor”, shkruan ai.

Edhe dje deputeti deklaroi se u takua me anëtarin e Bundestagut gjerman, Gunther Krichbaum, pjesë e CDU-së gjermane dhe e shiti si mbështetje ndaj tij.

Foto - Si mashtron Alibeaj/ Show me takimet në Gjermani

Në fakt, e vërteta është krejt ndryshe. Alibeaj nuk ka qenë i ftuar si kryetar grupi i PD-së në Gjermani, siç po e shet në publik, por si anëtar i Komisionit të Ligjeve.

Këtë e provojnë fotot që janë publikuar nga kolegët deputetë.

Foto - Si mashtron Alibeaj/ Show me takimet në Gjermani

Siç është njoftuar edhe nga faqja zyrtare e Parlamentit, delegacioni i Komisionit të Ligjeve zhvilloi këto ditë një vizitë zyrtare për shkëmbime përvojash me parlamentin federal gjerman Bundestag.

Delegacioni kreu takime pune të vlefshme me deputetët e Bundestagut dhe ndoqi dhe një mbledhje te Komisionit të Çështjeve Juridike në Gjermani.

Vizita u realizua me mbështetjen e projektit “Mbështetje për parlamentin dhe edukimin qytetar në Shqipëri”, i cili zbatohet nga Prezenca e OSBE-së dhe financohet nga Agjencia Zvicerane për Zhvillim dhe Bashkëpunim./ B.A. – CNA.al

Foto - Si mashtron Alibeaj/ Show me takimet në Gjermani

Foto - Si mashtron Alibeaj/ Show me takimet në Gjermani

Foto - Si mashtron Alibeaj/ Show me takimet në Gjermani

Foto - Si mashtron Alibeaj/ Show me takimet në Gjermani

Lajmet e fundit nga