LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Nuk bëjmë krushqi me Metën/ Dashamir Shehu: Ai ka ikur disa herë

29 Shtator 2022, 09:52, Politikë CNA

Nuk bëjmë krushqi me Metën/ Dashamir Shehu: Ai ka ikur disa

Kreu i LZHK-së, Dashamir Shehi, ka deklaruar se ajo që e bashkon opozitën është lufta kundër kryeministrit Edi Rama.

Sipas tij, kreu i PL-së, Ilir Meta, ka treguar shumë herë që mund të ndryshojë kah politik.

Në emisionin “Ora me Betin”, Shehi ka thënë se beteja duhet vazhduar bashkë edhe në zgjedhjet lokale.

"Ne na bashkon lufta ndaj Edi Ramës, nuk bëjmë krushqi ne. Meta nesër ikën, sepse e ka alternuar veten e tij shumë herë.

Herë me socialistët, herë me demokratët, nuk e di se çfarë bën. Sa herë Meta ka qenë në një linjë të drejtë, e kam mbështetur. Edhe në vitin 2008 kemi qenë bashkë.

Ne kemi një luftë kundër PS-së dhe kjo na bashkon, dhe kandidatët e përbashkët. Por mund të na ndajnë edhe gjëra të tjera. 

Ne do ta vazhdojmë këtë betejë deri në zgjedhjet e lokale edhe kur nuk e duam njëri-tjetrin, sepse nuk po martohemi", tha ai./CNA.al

Lajmet e fundit nga