LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Meta përkujton Bujar Nishanin/ “Mungesa e tij na ka lënë boshllëk të madh”

29 Shtator 2022, 09:33, Politikë CNA

Meta përkujton Bujar Nishanin/ “Mungesa e tij na ka lënë 

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, ka përkujtuar Bujar Nishanin, në datën e lindjes.

Me anë të një postimi në rrjete sociale, Meta shkruan se humbja e Presidentit është një boshllëk i madh dhe se do të kujtohet gjithnjë për patriotizmin për angazhimin politik.

“Sot përkujtojmë ditën e lindjes së Presidentit Nishani. Mungesa e Tij ka lënë një boshllëk të madh tek familjarët, të afërmit, miqtë e bashkëpunëtorët. Do ta kujtojmë gjithmonë për patriotizmin, integritetin, urtësinë e mençurinë, vlera që i shfaqi në çdo detyrë e angazhim politik’- shkruan Meta.

Bujar Nishani lindi më 29 shtator 1966 dhe mandatin presidencial, ai e mori me fillim në 24 korrik 2012 dhe e përmbylli më 24 korrik 2017./CNA.al

Lajmet e fundit nga