LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Manja, për Amnistinë Penale: S'na duhen votat me kusht të Bashës

22 Shkurt 2024, 11:11, Politikë CNA
Manja, për Amnistinë Penale: S'na duhen votat me kusht të
Ulsi Manja

Pas përfundimit të seancës plenare, e cila zgjati vetëm 8 minuta, ministri i Drejtësisë, Ulsi Manja, u shpreh para gazetarëve se për Amnistinë Penale mazhoranca nuk i do votat e Lulzim Bashës, nëse ato jepen me kusht. 

Kështu u dha një mesazh edhe për kreun e PD-së së "Vulës", i cili deklaroi se nuk do të votojë Amnistinë Penale dhe bashkë me deputetët e tij nuk do të merrnin pjesë në seancën e sotme plenare. 

Manja theksoi gjatë fjalës së tij se ka persona që tjetërsohen para kamerave, për një grusht votash.

"Janë rehabilituar personat që përfitojnë Amnistinë. Dënimi e ka arritur qëllimin. E kanë kthyer fjalën 'burg' pjesë të fjalorit, por askush nuk kujtohet për pasojat. Nuk duam votat e Bashës me kusht, më jep këtë, të të jap këtë. 140 vota do të marrë ai projektligj se ndryshe nuk kanë fytyrë të dalin përpara qytetarëve. Tjetërsohen para kamerave, për një grusht votash", u shpreh Manja./CNA 

 

 

Lajmet e fundit nga