LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

8 minuta seancë plenare

22 Shkurt 2024, 10:25, Politikë CNA

8 minuta seancë plenare

Vetëm pak minuta ka zgjatur seanca plenare e ditës së sotme. Mazhoranca mbylli seancën në rreth 8 minuta.

Seanca nisi mes zhurmesve të opozitës dhe protestës së tyre në Parlament.

Siç ka ndodhur edhe në seancat e mëparshme, opozita bllokoi Foltoren, ndërsa kryeparlamentarja Lindita Nikolla kaloi direkt në votime.

Fillimisht, socialistët me 74 vota hoqën nga rendi i ditës projektligjin për Amnistinë Fiskale. Gjithashtu, me shumicë votash ata miratuan marrëveshjen për emigrantët me Italinë dhe projektligjin për Zonat e Mbrojtura.

Sapo mbaruan votimet, Nikolla mbylli seancën plenare./ CNA

Lajmet e fundit nga