LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Mesazhi i Bardhit para nisjes së protestës

20 Shkurt 2024, 16:23, Politikë CNA
Mesazhi i Bardhit para nisjes së protestës
Gazment Bardhi

Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike, Gazment Bardhi pak minuta më parë është futur në selinë e Partisë Demokratike, 1 orë para nisjes së protestës së opozitës. 

Ai është shprehur se sot do të ketë pjesëmarrje masive, ku do të ketë familjarë me fëmijë e tyre në protestë. 

"Pjesëmarrje masive e qytetarëve. Protestë paqësore, protestë me fëmijë dhe familjarët e tyre. Mesazhet do t'i shikoni në shesh", u shpreh ai. 

Pasditen e sotme, në orën 17:30 opozita do të protestojë para Kryeministrisë.

Për këtë janë marrë masa, me blindimin e kryeministrisë me veshje metalike dhe gardh.

Nga ana tjetër disa akse kryesore janë bllokuar, ndërsa policia ka njoftuar se për protestën ka një kufizim.

Opozita ka 4 orë leje për të protestuar, kështu opozita duhet të mbyllë protestën në orën 21:30./CNA

Lajmet e fundit nga