LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Trimërohet” Basha/ "Nuk ia jap votat Ramës për Amnistinë Penale"

21 Shkurt 2024, 11:21, Politikë CNA

“Trimërohet” Basha/ "Nuk ia jap votat Ramës për

Lulzim Basha është “trimëruar” dhe ka refuzuar të bashkojë votat e deputetëve të tij me ato të mazhorancës për miratimin e Amnistisë Penale.

Basha doli në një deklaratë për mediat dhe tha se ai dhe deputetët e tij nuk do të marrin pjesë në seancë e si rrjedhojë nuk do të votojnë projektligjin për Amnistinë.

Ai deklaroi se prokjektligji synon lirimin e zyrtarëve të korruptuar të hetuar, nën hetim, të akuzuar apo të dënuar nga GJKKO.

“PD nuk do të marrë pjesë në seancën e nesërme parlamentare dhe pa diskutim është pritshmëria jonë që askush të mos bëhet patericë e këtij akti korruptiv dhe kriminal që synon lirimin e zyrtarëve të korruptuar të hetuar, nën hetim, të akuzuar apo të dënuar nga GJKKO. Kjo është përpjekja më skandaloze në 33 vite për të nxjerrë nga përgjegjësia penale zyrtarët e korruptuar”, theksoi Basha ndër të tjera./ CNA

Lajmet e fundit nga