LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

U përjashtuan me 10 ditë nga Kuvendi/Vokshi dhe Hoti kundërshtojnë vendimin

21 Shkurt 2024, 12:07, Politikë CNA
U përjashtuan me 10 ditë nga Kuvendi/Vokshi dhe Hoti
Deputetët e opozitës në Kuvend

Pas vendimit të Sekretariatit të Etikës për përjashtimin me 10 ditë nga punimet e Kuvendit, të dyja deputeteve të opozitës Elda Hoti dhe Albana Vokshi, këto të fundit kanë kundërshtuar vendimin.

Përmes një shkrese drejtuar Byrosë së Kuvendit, deputetet e cilësojnë këtë vendim të paligjshëm.

Dy deputetet u akuzuan nga PS-ja se bllokuan foltoren e Kuvendit duke mos lejuar Arbi Agalliun që të fliste në seancën e kaluar plenare./CNA 

Lajmet e fundit nga