LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Bardhi ironizon Bashën/ “Rama pyet për orën, se unë nuk e besoj atë teorinë e gjumit”

22 Shkurt 2024, 11:07, Politikë CNA

Bardhi ironizon Bashën/ “Rama pyet për orën, se unë

Lulzim Basha dhe deputetët e tij nuk morën pjesë në seancën e sotme plenare, pasi deklaruan dje se nuk do të bashkohen me mazhorancën për të votuar projektligjin e Amnistisë Penale.

Gazetarët pyetën pak më parë kreun e Grupit Parlamentar të PD-së, Gazment Bardhin, nëse ky veprim e bën Bashën më shumë opozitar.

Bardhi ironizoi Lulin, duke i përmendur gjumin.

“Ishte sot në Parlament? Se nuk e pashë. Zoti Rama pyet për orën, se unë nuk e besoj atë teorinë e gjumit. Por pyeta nëse ishte se nuk e kam ndjekur. Do të duhet të pyesni zotin Basha”, tha kreu i Grupit Parlamentar të PD-së./ CNA

Lajmet e fundit nga