LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

“Amnistinë fiskale, Rama e bën për zyrtarët e qeverisë”/ Indrit Hoxha: 10 miliardë euro të vjedhura 9 vitet e fundit

9 Janar 2023, 17:08, Politikë CNA

“Amnistinë fiskale, Rama e bën për zyrtarët e

Sekretari për Emigracionin dhe Diasporën në PD , Indrit Hoxha është shprehur se amnistinë fiskale kryeministri Edi Rama po e bën për zyrtarët e lartë që po u vjedhin shtëpitë pastrueset.

Nëpërmjet një postimi në rrjete sociale, ai ka deklaruar se 10 miliardë euro janë vjedhur nga qeveria këto 9 vitet e fundit sipas raporteve të shërbimeve partnere të pastrimit.

“Aministinë fiskale që kërkon me çdo kush të bëjë Edi Rama, nuk e ka për shqiptarët e diasporës por për zyrtarët e lartë të qeverisë së tij që po u vjedhin paratë pastrueset nëpër shtëpia. Një tufë zyrtarësh dhe politikanësh me në krye Edi Ramën e kanë grabitur Shqipërinë aq shumë sa sipas raporteve të shërbimeve partnere të pastrimit të parave mendohet të jenë 10 miliardë euro në 9 vitet e fundit", shkruan ai./ CNA.al

 

 

Lajmet e fundit nga