LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Agron Duka zbulon skenarin e Ramës/ “Po kërkon të marrë me çdo kusht Shkodrën”

6 Janar 2023, 21:37, Politikë CNA
Agron Duka zbulon skenarin e Ramës/ “Po kërkon të
Kryetari i Partisë Agrare Ambientaliste, Agron Duka

Kreu i PAA, Agron Duka ka komentuar lëvizjet e eksponentëve të Partisë së Lirisë drejt Partisë Socialiste.

Duka është shprehur se Rama po përpiqet të marrë me çdo kusht Shkodrën, aty ku diferenca është me 20 mijë vota minimalisht.

"Ka shkuar në Shkodër dhe ka marrë Gon Çelën, kam respekt për Gonin. Si ka mundësi? Edhe Shkodrën kërkon ta marrë. Është 20 mijë vota diferenca minimalisht. Kryetarin e PAA, Mark Mollën e mori. Erdhi më takoi, jam me Benet Becin, tha. I thashë liro vendin spese politikisht je kundër nesh. Kishte takuar Ramën dhe i kishte thënë se Shkodra ka ngelë mbrapa sepse ju nuk më votoni mua, unë kam lulëzuar gjithë Shqipërinë, sicc kam bërë andej, do ta bëj edhe këtu.

Çfarë qëndrimi të mbajmë ne? Unë edhe këto 2-3 vite se s'besoj se do merrem më. Kështu që të tolerojnë grupi i Alibeajt dhe grupi i Berishës, sepse risku është që ne do bëjmë gropa që s'do i mbushim më. Do ketë vështirësi  për të t'i mbushur këto gropa për të ardhur në pushtet, sa do të pendohen për këtë që po bëjnë", theksoi Duka./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga