LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Alfred Cako mbështet Evi Kokalarin/ Duhet parti nacionaliste

6 Janar 2023, 14:15, Politikë CNA
Alfred Cako mbështet Evi Kokalarin/ Duhet parti nacionaliste
Alfred Cako

Konspiracionisti Alfred Cako ka komentuar deklaratën e aktivistes Evi Kokalari, e cila është shprehur se nëse Berisha nuk ndryshon për 2-3 muaj ajo do hapë parti të re.

Në një prononcim për CNA.al, Cako u shpreh se nëse Kokalari i ka burimet financiare dhe njerëzore, do të ishtë një zhvillim pozitiv, gjithmonë nëse do ndjekë linjat e atdhedashurisë dhe nacionalizmit.

“Në qoftëse kjo i ka këto, mund të thithë vota, mund të bëhet një parti me peshë në Shqipëri. Dhe në qoftë se do ndjekë linjat e atdhedashurisë, nacionalizmit, më pëlqen t’i them unë, pavarësisht se këta leftistët e kanë tmerr fjalën “nacionalizëm”, nuk ka ndonjë ndryshim në thelb, është çështje fjalësh. "Patri" i thonë atdheut, "nation" i thonë kombit, kështu që të gjitha të çojnë në një kuptim, por këta komunistët e majtë u japin kuptime të ndryshme termave, kurse unë them që kanë kuptime të përafërta.”- u shpreh Alfred Cako./Xheni Lekaj- CNA.al

Lajmet e fundit nga