LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Meta në delir, mbi gërmadhat e LSI-së/ “PL, faktor vendimtar në zgjedhjet e 14 majit”

6 Janar 2023, 13:34, Politikë CNA

Meta në delir, mbi gërmadhat e LSI-së/ “PL, faktor

Ilir Meta ka thënë sot se PL-ja do të jetë faktor vendimtar në zgjedhjet e 14 majit.

Sipas tij kandidatët e opozitës do të fitojnë falë PL-së.

“PL do jetë faktor vendimtar për triumfin e kandidatëve të opozitës.

Përballja e PL-së dhe Ilir Metës personalisht, që ka nxjerrë në tregun e zi vendas dhe ndërkombëtar, çdo interes publik, çdo interes kombëtar i Shqipërisë dhe shqiptarëve, është i pashmangshëm, është ballore. Kushdo që ka forcë, që ka qëndresë, dhe shumë mirë që është në krah të PL-së dhe Ilir Metës, natyrisht që kjo është një punë për njerëz të fortë, dhe për njerëz që besojnë te karakteri dhe qytetaria e gjithë shqiptarëve”, ka thënë Meta.

Kjo deklaratë e Metës vjen në një kohë kur në Kuvend ka mbetur me tre deputetë, pas largimit të Agron Çelës në radhët e PS-së.

Kujtojmë se PL është LSI-ja, thjesht ka ndryshuar emrin, pas largimit me radhë të anëtarëve./CNA.al

Lajmet e fundit nga