LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Nikollë Lesi zbulon arsyen/ "Po të isha gjyqtar, PD-në do ja jepja Berishës"

6 Janar 2023, 22:50, Politikë CNA

Nikollë Lesi zbulon arsyen/ "Po të isha gjyqtar, PD-në do ja

Botuesi Nikollë Lesi është shprehur se po të ishte gjyqtar Partinë Demokratike do ja jepte Sali Berishës.

Në një intervistë për gazetaren, Jonida Shehu në Euronews Albania, Lesi tha se Partinë Demokratike do ja jepte Berishës për arsyen e vetme se njëri tjetër që mund ta marrë partinë, dhe "nuk ke kujt japesh" sipas tij. 

“Nëse do isha gjyqtar PD-në do ia jepja Berishës se i takon, por mendimi pozitiv ka rënë dhe mendimi negativ është rritur. Do ia jepja Berishës se s’ke kujt t’ia japësh, ky është problemi. Doktori nuk arriti dot të përbashkojë PD-në me premtimet e mëdha që bëri,” – u shpreh ai./ CNA.al

Lajmet e fundit nga