LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Zengjini mes villave dhe zoçkës pa doganë

27 Qershor 2022, 16:40, Opinione Mitro Çela
Zengjini mes villave dhe zoçkës pa doganë
Mitro Cela

U ula për kafe tek “Tajvani” me tre bisesmenë. U afrua një mesoburrë...

-Jam pronar,-tha...

Duart pa kallo. Të buta si të  zonjusheve. 

Kishte 20 milionë  euro kredi në banka. 

Mbante  tre vetura dhe katër vila: Në Golem, në Vlorë, në Selanik dhe në Rimini.

Luante në kazino. 

E pyeti një nga miqtë e mi:

-Ja bleve Mercedesin zoçkës?...

-Në fillim rezistova, përgjigjet zengjini. I thashë: Çmimi I lartë për kohë krize. Shto dhe doganën që del si thelë mbi bisht…

Dje ja bleva. Zoçka ime, bëri pazar duke më thënë:

-Ti më bli makinën. Doganën ma paguan i dashuri im rezervë?!

Kohë moderne. Rrofshin e qofshin bankat.

Për zengjinët, bankat janë bërë han me dy porta.

14:12 Opinione Edison Ypi

Ypi denbabaden

Qysh fëmijë e dija se për shkak të kushërinjve të arra...

15:53 Opinione Ilir Levonja

Edi Enver Rama

Shqiptarë dilni e protestoni, boll u morët me idiotizm...

19:16 Opinione Lutfi Dervishi

Asgjë e re nga Brukseli!

Sot ukrainasit dhe moldavët kanë arsye për t’u festuar nës...

13:31 Opinione Aleko Pollo

Edhe luanët plaken!

Teksa ndiqja mbrëmë koncertin e Janis Parios në Tiranë, m'...

Lajmet e fundit nga