LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kërcënimet e Ramës ndaj BE-së, qesharake? Askush nuk i mori seriozisht

22 Qershor 2022, 20:00, Opinione Petrit Vasili
Kërcënimet e Ramës ndaj BE-së, qesharake? Askush nuk i mori
Petrit Vasili

Trimëriçka e Ramës për të bojkotuar BE e pati ymrin më pak se 24 orë.

Vulgare në formë dhe provinciale në përmbajtje ishte vetëm një shfaqje inferioriteti, që shoqëron Ramën që kur është shfaqur në politikë.

Kërcënimet prej miu kanalesh janë aq qesharake sa askush nuk i mori seriozisht, ndaj edhe me bisht në shalë Rama do të marrë pjesë në takim duke gajasur së qeshuri të gjithë.

Porse të gjithë kuptuan se miu inferior s'është asgjë tjetër veçse një i kapur për bishti dhe për fyti, që i ka zbathur poturet në Beograd dhe i ngre dhe i ul ashtu siç Beogradi ja kërkon.

A mundet që një mi që i ka nxirë  faqen e Shqipërisë me korrupsion të tmerrshëm, pastrim parash, krim të organizuar dhe trafik droge pa fund guxon e bën veprime karagjozi duke ju gafurrur Europës me trimëri prej miu.

I lig në strategjinë e zezë së krijimit të alibive për t'ju larguar rrugës europiane, miu nuk lë rast pa shfrytëzuar për ti bërë shërbim strategjisë së tij serbo-ruse anti euroatlantike.

Si mundet ky miu të gafurret në emër të një Ballkani te Hapur gjysmagjel dhe të telekomanduar në Beograd.

Asnje devijim nuk mund të ketë nga orientimi proeuropian, që duan pa asnjë dileme 100% e shqiptarëve.

Përveç miut Rama nuk ka asnjë shqiptar të vetëm, që ta shohë të ardhmen e tij nga Beogradi dhe Moska.

Çdo ditë e miut në pushtet do të thotë që në zyrën e kryeministrit të qëndrojë një antishqiptar dhe një pjellë anti perëndim.

Çdo minutë më tej do të thotë vetëm gurë në rrota dhe tradhëti të reja kunder rrugës europiane të Shqipërisë.

Çfaqja e fundit tragjikomike e miut, që bën arrogantin përpara Europës gjigande në çdo pikëpamje është prova se sa shumë është dëmtuar Shqipëria nga ky miu beogradas.

Ndaj të gjithë  bashkë për një Shqipëri vetëm Europiane dhe të zbojmë me çdo mjet miun inferior, që infekton integrimin europian të vendit tonë./CNA.al

 

18:04 Opinione Ilir Levonja

"Jo"-ja e radhës

Edi Rama sapo i doli përpara "jo"-së së radhës së Bash...

19:24 Opinione Luçiano Boçi

Mashtrim me formulë

Mashtrimin Rama e ka shndërruar në formulë. Madje në F...

10:24 Opinione Mitro Çela

Mëkati i gruas?!

MËKATI i GRUAS?! U ul. E trishtuar. Sy bojqiell. Flok...

10:05 Opinione Ditmir Bushati

Luftë dhe shpresë

“Ukrainasit janë të gatshëm të japin jetën për perspek...

Lajmet e fundit nga