LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Shpirtrat “e vdekur” të PD-së/ 40 mijë demokratë të “veshur” me Armani dhe Gucci do të dalin në protestë me në krye Dumën

19 Qershor 2022, 15:18, Opinione Bejdo Malo
Shpirtrat “e vdekur” të PD-së/ 40 mijë demokratë
Foto ilustruese

“Jam për protesta në çdo moment… kjo është shoqëria shqiptare, kërkon guidë, nuk mundet një njeri që mezi përballon hallet e veta të shkojë të drejtojë një protestë, duhet guidë, ndaj i them rinisë që futuni në politikë, sepse ka ikur ashensori social, shtresa e mesme. Varfëria është dhuna më e madhe dhe më diktatoriale”.

O zot uli me këmbë në tokë këto aliene të veshur me Armani, me dy okë manikyr, me dy okë pudër. Këto aliene e dinë se protesta janë daljet në televizor. Kjo demokratja e Lulëzim Bashës, Grida Duma, nga janari deri tani ka dalë nja 10 herë në estradën e Brolës.

Dhe nja 200 herë tek nëpër emisionet e çdo televizioni të varur  nga Hyrjeti. Tërë këta demokratët e klonuar të Lulëzim Bashës, që s’kanë  asnjë lidhje me 700 mijë demokratët dhe PD, që s’shkojnë dot tek votuesit, nga mëngjezi në darkë i ke si Fanti Spathi në çdo lloj lloj emisioni nga ai gatimeve me qepë dhe deri tek  emisionet e natës me emra shtëpish publike kur moderatoret flakin reçipetat para syve të tyre. Turp tu vijë të gjithë bishtundësave Alibej  me shokë. Por më turp kur këta bëjnë thirrje për protesta. Deputeti denoncimin dhe intervistën e jep mes votuesve.

Këta të pa mend dhe që s’përfaqësojnë askënd, mbetën studjove të televizioneve. Zhgarraviten nëpër studjo si vemje dhe flasin për varfëri, greva drmostrada protesta të veshur me “Armani” me “Guci”. Ndërrojnë kostumet çdo natë dhe mbajnë leksione të shëmtuara nëpër studjot e Muç Nanos, Qorri Rakipit, mishit me dy sy Blendit e çdo studjo. Kjo shkonte në fushatë me “Renxh” të 2020 dhe kërkon protesta. Dashamir Shehi na ngriti një shqetësim shumë legjitim.

Mbeta në Kavajë tha. Kisha 4200 vota. Mi vodhën. Po kush thoni ju. Grida Duma më thanë komisionerët ankohej Dashi, u thoshte që mi kaloni mua se s’më hedh në gjyq Dashi do bëjë zhurmë dhe kaqë. Kjo ëahtë deputetja me “Armani”, dhe “Guci” që fton demokrtët në protesta. Unë mendoj se sot të votohet përsëri votuesit do të vendosin njësoj për votën si më 25 prill. Shumë mirë e kemi Erisën, Oltën, e kompani. Ja si votuam kush do vijë, Grida, Dhurata, Jorida Pampuri.

Mos o zot mirë i kemi këto që kemi. Këtë duhet të kuptojnë këto biba. S’përfaqësojnë asgjë, dhe asnjë  votues e demokrat. I vetmi përaqësim i tyre është Lulzim Basha i shndërruar pas dyerve të blinduara të PD, në dyshen zogu bishtunsës Alibej dhe zogu pa bisht Gazi. Po ku merr vesh Grida nga këto punë. Mu kujtua “Liria” numur 68 e Lumo Skëndos…ja ç’shkruante mëndjendrituri.

-Po ky përfilm më bën të mejtohem: pse kaqë të varfër dhe pse kaqë të  errët? Ç’i mungon këtij vendi të bukur dhe të moçëm? Cila është forca, ku është ….që po dal dhe ti jap shpirt kësaj lënde që sot fle si e vdekur?…..Eh moj Grida që ditën që erdhe ti me Lulin ky vend rron dhe duket sikur fle si vdekur.

Ju ishit krejt artificialë, në trupin e PD, e degjeneruat si kauzë e shputë tek Kujtim Gjuzi, e kompani, por tani që të shikojmë tyj Dash Sulën, Korroveshin, Gështenjën Gazin Alibejn Salianjin, Pampurin Flamir Hoxhën dhe nja 20 që kurrë s’ua fiksojmë dot as emrin as fytyrën na bëtë të harrojmë Kujtim Gjuzin, Jenisherin, Rudina Hajdarin që vlrtitet si ajo pula pa kokë. Jua kaluat dhe e keqja është se deri më 25 qërshor 2025, s’kemi ç’u bëjmë do na mbini në sy. Aty do tu kemi.

Ju prisni që ambasada të arrestojë Sali Berishën që të vini ju. Gënjeni veten  moj bukuroshe që më  thonë që rri katër orë në permanet para çdo dalje televizive. Edhe ta arrestojnë Sali Berishën jam i bindur që ju e keni mbyllur kapitullin. Hani pini këndoni dhe bëni qejf deri më 25 qërshor 2025. Lumo Skendua pyeti deputet Sulën. Më në fund thotë mëndjendrituri Mitat Frashëri pyes  Sulën për punët e konstuticionit dhe të kuptoj gjykimin e këtij njeriu por më përgjigjet me  fjalët që se pandehja kurrë.

-E ku di unë ç është hyrjeti ato  sende Hoxha i di. Dhe ju në këtë derexhe e keni shpurë. Hyrjeti fryhet si cyrrybabë s’ngopet si kërpusha me gjak në bark të lopës. Nga ju s’kemi asnjë shpresë. E vetmja shpresë është që hyrjeti kërpushë të pëlcasë vetë nga ngopja me gjak. Se ju s’kuptoni një gjë. Jeni dhe naivë pa le. Ata që ju ftojnë në televizionet e hyrjetit vrasin  tre zigj me një gur. Trullosin këtë popull, i krijojnë iluzionin ambasadorkës se demokracia  funksionon dhe i shërbejnë hyrjetit.

Edhe Andi Bushati që duket sikur e godet është në rol. Kurrë s’do të vijë PD, në vend të hyrjetit. Ai e shan Ramës por deri në lartësinë 40 cm pakë mbi gju. Më poshtë jo. E ke parë si bëjmë estradë me emrat  dhe vukat tuaja tuaja Lorent Vangjeli, Baton Haxhiu me Andi Bushatin, e të të tjerë e të tjerë moj Grida. Ti nga shkolla e Henri mavrisë dole. E pe çfar i bënë. E coptuan si hijenat.

Çfar të duash thuaj ti asgjë nuk ngjit e zë vend. Asnjë lloj autoroteti e force s’keni ju. Askush nuk ju bindet. Të majtët u duan për estradë, për telendi. Ky popull është një partiak po me parti me mitër të kuqe komunizmi, nga të tjerat s’kanë frikë se i bën parcela parcela hyrjeti moj vajzë. Ju jeni si shpirtërat e vdekur të Gogolit Keni vdekur politikisht por Hyrjeti ju ka në borderonë e pagesave.

19:24 Opinione Luçiano Boçi

Mashtrim me formulë

Mashtrimin Rama e ka shndërruar në formulë. Madje në F...

10:24 Opinione Mitro Çela

Mëkati i gruas?!

MËKATI i GRUAS?! U ul. E trishtuar. Sy bojqiell. Flok...

10:05 Opinione Ditmir Bushati

Luftë dhe shpresë

“Ukrainasit janë të gatshëm të japin jetën për perspek...

Lajmet e fundit nga