LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Një histori me ikje!/ Vetëm Enveri e gjeti “zgjidhjen”

22 Qershor 2022, 22:46, Opinione Mentor Kikia
Një histori me ikje!/ Vetëm Enveri e gjeti “zgjidhjen”
Foto ilustruese

Shumë i nervozum m'u duke mbrëmë - më tha një burrë i vjetër e i mençur, komshi në fshatin tim. Më kishte parë në një program duke folur për largimin e të rinjve.

-Epo problem i madh - i thashë - po ikin të gjithë. Parashikimet thonë se deri në 2050 do të jemi vetëm 1 milion njerëz këtu.

- Mos u mërzit, më tha, kështu ka qenë me kohë këtu. Vetëm për të ikur e kemi pas mendjen ne. Ne Turqi, në Egjipt, në Jemen, më vonë në Amerikë…Vetëm Enveri na bëri derman.

Ai shpalli ikjen tradhti dhe kush kalonte kufirin hante plumbin, miratoi ligj për të detyruar qytetarët të martoheshin dhe gënjeu fshatarët duke u thënë kush bën 10 kalamaj merr një lopë falas. Dhe kështu u bëmë 3 milionë ne. Tani do bëheni prapë 1 milion.

-Dreq o punë - thashë - po duhet ta ketë një zgjidhje kjo punë. Po ec e gjeje.

18:04 Opinione Ilir Levonja

"Jo"-ja e radhës

Edi Rama sapo i doli përpara "jo"-së së radhës së Bash...

19:24 Opinione Luçiano Boçi

Mashtrim me formulë

Mashtrimin Rama e ka shndërruar në formulë. Madje në F...

10:24 Opinione Mitro Çela

Mëkati i gruas?!

MËKATI i GRUAS?! U ul. E trishtuar. Sy bojqiell. Flok...

10:05 Opinione Ditmir Bushati

Luftë dhe shpresë

“Ukrainasit janë të gatshëm të japin jetën për perspek...

Lajmet e fundit nga