LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Nga Arian Galdini/ LRE si sfida mes diellit real dhe diellit “deep fake”

3 Tetor 2023, 19:13, Opinione Arian Galdini
Nga Arian Galdini/ LRE si sfida mes diellit real dhe diellit “deep
Kreu i LRE-së, Arian Galdini

Mos u shqetësoni fare miq dhe familja LRE.

Ne lindëm në 24 tetorin 2020, vetëm nga 1 celular dhe 1 faqe Facebooku.

Ne u bëmë viral në atë kohë me komunikimin tonë live në Facebook të njohur si Këndi i Shpresës, vetëm me 1 celular dhe 1 faqe Facebook.

Ne ngritëm një Seli për LRE vetëm me 1 celular dhe 1 faqe Facebook.

Ne krijuam një komunitet të madh rreth LRE dhe një komunitet real dhe të vërtetë të vogël LRE, vetëm me 1 celular dhe 1 faqe Facebook.

Ne bëmë një skuadër me 153 kandidatë për deputetë në zgjedhjet e 25 prillit 2021, vetëm me 1 celular dhe 1 faqe Facebook.

Ne ia dolëm të mbledhim 6432 firma mbështetëse nga qytetarët shqiptarë, për të hyrë në garën zgjedhore të 25 prillit 2021, vetëm me 1 celular dhe 1 faqe Facebook.

Ne ia dolëm të marrim gati 4000 vota në zgjedhjet e 25 prillit 2021, vetëm me 1 celular dhe 1 faqe Facebook.

Ne dolëm në Marshimin e Dinjitetit mbi 400 qytetarë në 21 gusht 2021, vetëm me 1 celular dhe 1 faqe Facebook.

Ne prej 24 tetorit 2020, e deri sot, kemi bërë 3 vjet histori lindjeje, zhvillimi, rritjeje, rënieje, dështimesh e realizimesh, tkurrjeje e ripërtëritjeje, rezistence e këmbënguljeje për vazhdimësi, vetëm me 1 celular e 1 faqe Facebook.

Na kanë sulmuar fuksat e rrethuesit e Rregjimit 3 Palësh PS - PD - PL, me Grupe të Gatshshme Llumatorësh e Baltosësish për 2 vjet me radhë nga rrjetet sociale në media kombëtare, me shpifje, sajesa e baltë të pamatë e çnjerëzore.

Na kanë sulmuar në me baltë, e shpifje, me tallje e shpërfillje, me stisje e qesharakëzim në media si Nova Media, Gazeta Tema, Fiks Fare e Top Channel.

Por ne kemi rezistuar vetëm me 1 celular e 1 faqe Facebooku.

Pas 2 vitesh sulm masiv balte e operacioni special për “rrënimin e imazhit dhe kredibilitetit të Arian Galdinit”, tani Rregjimi 3 Palësh PS - PD - PL, ka krijuar edhe një adresë të rrejshme pra një “Diell Fake apo Diell Deep Fake”, ku orientohen mediatikisht ata që kërkojnë alternativën e re.

“Dielli Deep Fake” po pompohet me investim të madh mediatik dhe me Operacion të plotë e masiv marketingu agresiv, për të tërhequr gjithkënd që po kërkon ndryshimin dhe risinë e vërtetë kundër Rregjimit 3 Palësh PS - PD - PL.

“Dielli Deep Fake” po pompohet si adresa e re ku duhet të shkojë kushdo e gjithkush që është kundër Rregjimit 3 Palësh PS - PD - PL.

Vetë Rregjimi 3 Palësh PS - PD - PL, po e krijon dhe pompon me marketing agresiv mediatik dhe në rrjetet sociale, “Diellin Deep Fake”, sepse ia ka parashkruar dizenjimin për dështim fatal.

Dështimi fatal i “Diellit Deep Fake” do të sjellë edhe zhgënjimin rrënimtar tek “alternativat e reja” të qytetarëve.

E sa më rrënimtar zhënjimi i njerëzve aq edhe më të fortë bëhen këta Skuthokratët e Rregjimit të Klubit të Plaçkaxhinjve PS - PD - PL.

Arian Galdinit dhe LRE i është mohuar plotësisht vija e startit.

Arian Galdini dhe LRE nuk e patën kurrë mundësinë dhe shansin e vijës së startit.

Arian Galdini dhe LRE kanë qenë prej ditës së parë nën mohim, çensurim, bllokim, izolim, pengim, qesharakëzim, tallje, shpërfillje, sulm e ndalim mediatik nga Rregjimi i Klubit të Plaçkaxhinjve PS - PD - PL.

Arian Galdini dhe LRE janë sulmuar me baltë e llum të pasingjashëm me kërkënd tjetër e njëkohësisht të mohuar mediatikisht.

Gjithë lindja dhe rezistenca jonë kanë qenë përballje veç me 1 celular dhe 1 faqe Facebook.

A kemi pësuar rënie, tkurrje, braktisje, etj, etj, pas 3 vitesh përballje nën mohim, baltë, sulme, e shpërfillje???

Padiskutim që po.

Do të ishte e panatyrshme nëse do kishim qenë si “mollë me shiringa”, nëse do dukeshim si “kokrra e mollës” pas gjithë kësaj lufte e balte e mohimi.

Ama jemi bio.

Kemi bërë histori bio, vetëm me 1 celular e 1 faqe Facebook.

Jemi pak, por jo krejt pak.

Jemi aq sa mund të vetëmbahemi e rezistojmë e qëndrojmë këtu.

Jemi ekzistenca më bio që ka sot shoqëria dhe realiteti politik në Shqipëri.

A na kuptojnë sot?

Jo.

A na vënë re sot?

Jo.

A jemi ne në vëmendjen e publikut sot?

Jo.

Por jemi.

Ne jemi këtu.

E të jesh diell bio, nuk ke nevojë fare për shpina që kërkojnë thjesht rreze…

Në kohët e “solarëve artificialë”, pak e vlerësojnë diellin e vërtetë.

Por dielli lind çdo mëngjes e perëndon çdo mbrëmje.

Dielli i vërtetë nuk mungon asnjë ditë.

Edhe kur ka eklips, dielli mbulohet, por nuk ndodh të mos lindë në mengjes e perëndojë në mbrëmje.

Ne jemi këtu, lindim në mëngjes e perëndojmë në mbrëmje.

LRE është këtu e do të jetë këtu.

Dhe vjen koha që të gjithë e kuptojnë kush është dielli i vërtetë dhe kush është “dielli deep fake” apo “eshka e fundit e Rregjimit”.

Ne jemi dielli i vërtetë.

Kush po gënjehet nga “Eshka e fundit e Rregjimit”, do kalojë pak kohë e do ta kuptojë se “eshka nuk do ndezë”.

Eshka bën zhurmë por nuk do ndezë.

LRE e ka ndezur zjarrin në 24 tetor 2020 e ai zjarr nuk do shuhet më kurrë.

Ne jemi këtu. LRE është këtu.

E vërteta do dëshmohet nga koha.

Pikë.

Lajmet e fundit nga