LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

"Po paragjykohet për shkak të lidhjeve"/ Shoqja e Sarës komenton lojën e saj në "BBV"

22 Shkurt 2024, 09:28, Lifestyle CNA
"Po paragjykohet për shkak të lidhjeve"/ Shoqja e Sarës
Alesia Balliu

Alesia Balliu, shoqja e ngushtë e Sara Gjordenit, banores së "Big Brother VIP", në një emision televiziv ka folur më shumë në lidhje me jetën personale të saj dhe na ka zbuluar disa detaje ekskluzive për të.

"Unë dhe Sara kemi bërë fakultetin bashkë për Drejtësi ku kemi qenë për vite mikesha shumë të mira. Është një vajzë, e cila ka shumë energji siç po e transmeton edhe aty brenda. Një vajzë e cila ka qenë gjithmonë e apasionuar pas medias, pas fotografisë. Ka një artikulim shumë të mirë dhe ka shumë për të dhënë brenda asaj shtëpie. Siç edhe e lartpërmendi, ajo është shprehur se media ka qenë gjithmonë pasioni i saj dhe vendimi për t'u futur në 'Big Brother' ka qenë diçka që ajo e ka dashur për të njohur veten dhe për të dhënë te publiku diçka ndryshe", shprehet ajo. 

Balliu ka treguar se Sara është e njëjta si jashtë dhe brenda shtëpisë. 

"Mendoj që ajo është ajo që njoh unë. Është reale sepse besoj edhe publiku e ka kuptuar që është transparente dhe më shumë seç duhet e vërtetë dhe reale për shoqërinë ku ne jetojmë ku faktikisht këtu mirëpriten të vërtetat sa për të thënë, por realisht kur janë të vërtetat që dalin në brendësi këtu nuk i duan dhe i paragjykojnë", shprehet ajo. 

Mikesha e Sarës theksoi se shoqja e saj po paragjykohet për shkak se ka folur hapur dhe ka treguar lidhjet e saj të dashurisë para publikut. 

"Atëherë në qoftë se e vërteta të pengon dhe publiku nuk e mirëpret është problemi i publikut dhe jo i Sarës në të vërtetë. Sepse një shprehje ne faktikisht na e ka mësuar Sali Berisha te Partia Demokratike, na ka thënë ‘midis nënës sime dhe të vërtetës – zgjedh gjithmonë të vërtetën’. Kështu që edhe në këtë konotacion, unë mendoj që e vërteta është gjithmonë ajo që duhet thënë dhe duhet përshëndetur. Në qoftë se pastaj dikujt nuk i pëlqen e vërteta e dikujt tjetër është problemi i atyre, por unë këtu dua të theksoj diçka për shoqërinë shqiptare që nuk duhet të jetë paragjykuese ndaj femrës, sepse në jetë një femër mund të japë shumë më shumë sesa mund të transmetojë një lidhje. Dhe Sara këtu brenda po gjykohet se mund të ketë pasur 2-3 lidhje nga publiku për lidhje të cilat ajo i ka pranuar vetë që janë të sajat. Histori të sajat", u shpreh ajo. 

Më tej, ajo shtoi: "Unë mendoj që të gjitha femrat shqiptare mund të jenë vajza si puna e Sarës që mund të kenë kaluar 2-3 eksperienca, të cilat ndoshta edhe nuk mund t’i ketë ecur dhe nuk ka përse të paragjykojnë ose të kryqëzojnë një vajzë vetëm për këtë gjë. Sepse këtu dua të theksoj diçka që ajo nuk ka shkelur asnjë kod moral. Dhe kjo është shumë e rëndësishme". /CNA 

Lajmet e fundit nga