LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Foto- Vajza e Guardiolës uron të atin për kontratën e re/ "E gjithë bota" kthen sytë nga gjoksi "bombastik"

28 Nëntor 2022, 12:40, Lifestyle CNA
Foto- Vajza e Guardiolës uron të atin për kontratën e re/
Maria, vajza e Pep Guardiolës

Pak ditë më parë, më 23 nëntor, Pep Guardiola zgjati kontratën me klubin e futbollit Manchester City.

Ai nënshkroi marrëveshjen e re deri në vitin 2025.

Menjëherë pas nënshkrimit të kësaj kontrate, vajza e trajnerit spanjoll, Maria, publikoi një postim në rrjetet sociale ku shkroi: “Nuk ka njeri më të mirë se ju, nuk ka njeri në nivelin tuaj”.

Menjëhere ndjekësit shpërthyen në komente dhe pëlqime, ku padyshim nuk mund të mos binin në sy hiret e 21-vjeçares. Fytyra engjëllore dhe një gjoks i lakmueshëm, morën vëmendjen e shumë ndjekësve.

Kujtojmë se Guardiola mori drejtimin e Manchester City në vitin 2016. Nën drejtimin e tij kjo skuadër ka fiuar 11 trofe, katër në Premier Ligue si dhe Kupën e Ligës Angleze.

Gjithashtu spanjollët M. City ka fituar kupën e FA dhe dy herë Superkupën kombëtare.

Ndërsa në zenonin 2020-2021 M. City shkoi në finale përballë Chelsea-t, ku humbi me rezultatin (0-1)./CNA.al

Lajmet e fundit nga