LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

"Zgjohen të famshmit" më 28 Nëntor/ Iva Tiço bën ironi me "Google-n kuq e zi"

28 Nëntor 2022, 11:54, Lifestyle CNA

"Zgjohen të famshmit" më 28 Nëntor/ Iva Tiço

Në këtë ditë të veçantë për shqiptarët, nuk kanë munguar edhe ironitë nga personazhe të ndryshëm të botës së spektaklit.

Pas postimit të Dojna Memës, ku shprehte se disa janë patriotë vetëm në "Instagram", ka qenë edhe Iva Tiço që ka komentuar se “Gjithë këta patriotët shkruajnë shqipen me gabime. Atdheu është i mirë një herë në vit në 'Instagram'”.

Por ironia me patriotizmin nuk ka nisur këtu, pak më herët Iva kishte publikuar në "Instagram" foton ku Google në Shqipëri ka marrë ngjyrat kuq e zi, dhe ajo e kishte publikuar këtë në rrjetet sociale.

"Zgjohen të famshmit" më 28 Nëntor/ Iva Tiço

Por më pas në një status të dytë, ajo shprehet se i iku patriotizmi, për shkak se “Google kuq e zi”, nuk i dilte burrit që e ka kompjuterin e lidhur me zyrën në Gjermani.

“Kur bëhet atdhetare dhe i tregon burrit gjerman Google. Pastja ai hap kompjuterin e tij të lidhur me zyrën në Gjermani dhe hiç. Si i thonë në gjermanisht ‘E kemi për përdorim të brendshëm’. Më iku patriotizmi”- shkruan Iva Tiço.

"Zgjohen të famshmit" më 28 Nëntor/ Iva Tiço

Epo me sa duket në këtë ditë feste, personazhet publikë kanë zgjedhur t’i qasen realitetit me një sy kritik, pasi është e vërtetë që nuk duhet të jesh patriot vetëm një herë në vit, por çdo ditë nga pak dhe me vepra./CNA.al

Lajmet e fundit nga