LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Njihuni me tri gratë që kanë fëmijë me Elon Musk/ Çfarë kanë të përbashkët?

27 Nëntor 2022, 19:56, Lifestyle CNA
Njihuni me tri gratë që kanë fëmijë me Elon Musk/
Justine Wilson, Shivon Zilis dhe Grimes

Së fundmi u zbulua se Elon Musk, 51 vjeç, njeriu me një pasuri neto të vlerësuar prej afro 240 miliardë dollarësh, ka nëntë fëmijë. Numri më parë mendohej të ishte shtatë, derisa u zbulua papritur se një punonjës i Neuralink kishte gjithashtu binjakë me Musk. CEO i Tesla-s ka thënë më parë se ai po bën pjesën e tij për të "rritur" popullsinë amerikane pasi niveli i saj i lindjeve pa një prirje rënëse.

Musk ka qenë gjithashtu në lidhje me yllin e Aquaman dhe ish të Johnny Depp, Amber Heard, aktoren Talulah Riley dhe, aktualisht, Elvis 'Natasha Bassett, edhe pse ai nuk ka fëmijë me ta (akoma?).
Pra, njeriu më i pasur në botë aktualisht ka fëmijë nga tre partnerë të ndryshëm – por jo të gjithë duan të kenë të bëjnë me të. Por kush janë saktësisht nënat e tij të vogla dhe si krahasohet pasuria e tyre aktuale?
Oh, dhe ata kanë një gjë të përbashkët, përveçse ndajnë fëmijët me Musk: ata janë të gjithë kanadezë.

1. Shivon Zilis, 36 vjeç

Njihuni me tri gratë që kanë fëmijë me Elon Musk/

Fëmijët: binjakët me Musk
Pasuria: 5 milion dollarë - 10 milion dollarë

Shivon Zilis rrëmbeu titujt botërorë javën e kaluar – jo për trurin e saj të jashtëzakonshëm që respektohet gjerësisht në komunitetin e inteligjencës artificiale, por për marrëdhënien e saj me CEO të SpaceX. Business Insider zbuloi se çifti mirëpriti binjakët në nëntor të vitit të kaluar. Zilis është një kanadez krenar që pëlqen hokej mbi akull dhe teknologjinë. Sipas faqes së saj të internetit, ajo u diplomua në Yale dhe është bashkëpunëtore në Laboratorin e Shkatërrimit Kreativ. Washington Post raportoi se ajo është në bordin e OpenAI, një organizatë kërkimore e bashkëthemeluar nga Musk. Aktualisht është drejtoreshë e operacioneve dhe projekteve speciale në Neuralink.

Shefi i SpaceX bashkëthemeloi Neuralink, i cili ndan një zyrë me OpenAI. Por detaje rreth marrëdhënies personale të çiftit nuk dihen. Bota zbuloi se çifti kishte binjakë së bashku pasi u zbuluan dokumente ligjore për të ndryshuar mbiemrin e fëmijëve në atë të Musk.

Sipas HITC, Zilis ka pasur një karrierë mbresëlënëse në mësimin e makinerive dhe ishte në listën e Forbes '30 nën 30 vjeç në 2015 si anëtari themelues i Bloomberg Beta. Thuhet se ajo ishte vendosur në San Francisko përpara se të transferohej në Austin rreth tre muaj para se të lindnin binjakët. Selitë e Tesla dhe SpaceX janë gjithashtu në Austin, Teksas.

2. Grimes, 34

Njihuni me tri gratë që kanë fëmijë me Elon Musk/

Fëmijët: dy me Musk, një i lindur me zëvendësues
Pasuria neto: 10 milionë dollarë

Ajo lindi Claire Elise Boucher, por ndryshoi emrin e saj në Grimes pasi renditi "muzikën grimes" nën interesin e saj muzikor në MySpace. Kjo është sipas një raporti të botuar në Cosmopolitan, i cili gjithashtu pretendonte se ajo ka një diplomë të dyfishtë në psikologji dhe filozofi nga Universiteti i McGill.

Këngëtarja ka një djalë me Musk të quajtur X Æ A-12. Në një intervistë për Vanity Fair në mars , ajo konfirmoi aksidentalisht se kishte një fëmijë tjetër me Musk që çifti kishte arritur ta mbante larg syrit të publikut.

Njihuni me tri gratë që kanë fëmijë me Elon Musk/

Vogëlushja u quajt Exa Dark Sideræl Musk dhe lindi nëpërmjet një surrogate. Ajo tha për Vanity Fair se të pasurit fëmijë ishte një "rilindje artistike" për të. Sipas Slate, çifti u takua pasi Musk hyri në DM të Grimes kur lexoi një shaka me AI që ajo bëri.

Në mars, Grimes konfirmoi se ajo dhe Musk nuk ishin më çift, por këmbënguli që ata të mbeten miqtë më të mirë.

Nëpërmjet përpjekjeve të saj muzikore, ajo thuhet se ka punuar shumë për të pasur një vlerë neto të vlerësuar prej rreth 10 milionë dollarësh, sipas Celebrity Net Worth.

3. Justine Wilson, 49 vjeç

Njihuni me tri gratë që kanë fëmijë me Elon Musk/

Fëmijët: pesë me Musk
Pasuria neto: 3 milion dollarë

Në moshën 17-vjeçare, Musk u largua nga Afrika e Jugut për në Kanada. Ai studionte në Queen's University, Ontario, kur takoi Justine Wilson . Pas gati një dekade së bashku, Musk propozoi martesë. Wilson ishte një shkrimtare aspirante dhe, në një ese të botuar në Marie Claire, ajo tha se Musk ishte një nga të paktët njerëz që i mori seriozisht ambiciet e saj. Ata ishin të martuar nga viti 2000 deri në vitin 2008.

Njihuni me tri gratë që kanë fëmijë me Elon Musk/

Çifti ka pesë fëmijë së bashku: binjakët Vivian Jenna Wilson dhe Griffin Musk dhe trenjakët Kai, Saxon dhe Damian. Por ata u përballën edhe me tragjedi. Në vitin 2002, ata mirëpritën në botë një djalë, Nevada Alexander. Në moshën 10 javore, ai ndaloi frymëmarrjen dhe, sipas Wilson, shkaku i vdekjes ishte sindroma e vdekjes së papritur të foshnjave (SIDS).

Njihuni me tri gratë që kanë fëmijë me Elon Musk/

Ata patën një ndarje të hidhur dhe të zgjatur dhe Wilson tha se ajo ndihej si një "punonjëse" gjatë martesës së tyre. Që atëherë ajo ka vazhduar të botojë disa libra, duke fituar një pasuri të vogël prej rreth 3 milionë dollarësh, sipas burimeve të shumta./CNA.al

Lajmet e fundit nga