LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Sonte, nata finale/ 23 artistë ngjiten në skenën e festivalit “Kënga Magjike”

26 Nëntor 2022, 20:21, Lifestyle CNA

Sonte, nata finale/ 23 artistë ngjiten në skenën e festivalit

Mbrëmjen e sotme do të mbahet nata finale e festivalit “Kënga Magjike”.

Në skenën madhëshorte të festivalit që do të mbahet në Pallatin e Koncerteve do të ngjiten 23 finalistët.

Pas një rrugëtimi të gjatë, nën ethe dhe emocione, 13 artistë shqiptarë dhe 10 të huaj do të performojnë për të rrëmbyer zemrat e publikut dhe jurisë.

Ndryshe nga netët e tjera, pas nisjes së festivalit “Kënga Magjike”, në prime time, do të nisë dhe televotimi nga publiku.

Artistët do të vlerësohen me çmime disa çmime, siç janë çmimet për muzikën më të mirë shqiptare, për muzikën më të mirë të huaj, për artistët e rinj më të mire, pa harruar edhe çmimin e madh./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga