LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ndahen çmimet/ Lista e plotë e fituesve të festivalit “Kënga Magjike 2022”

27 Nëntor 2022, 01:34, Lifestyle CNA

“Kënga Magjike 2022” ka ndarë çmimet e mëdha në këtë të edicion të 23-të.

Fituese e festivalit u shpall Marsela Çibukaj me këngën “I paftuar”. Por ky nuk ishte i vetmi çmim që ajo rrëmbeu.

Këngëtarja fitoi gjithashtu çmimin për kategorinë “Big Artist”.

Vendin e dytë të "Këngës Magjike" e fitoi Michela Paluca me këngën "Një përqafim" dhe ndërsa të tretin Anxhela Peristeri me këngën “Kalimtar”.

Çmimet e plota të festivalit "Kënga Magjike 2022":

Marsela Çibukaj – fituesja e “Kënga Magjike 2022”dhe kategorisë “Big Artist”.

Michela Paluca – fituese e vendit të dytë

Anxhela Peristeri – fituese e vendit të tretë

Martin Pano – Best New Artist

Mamagama – Best New International

Le Deva - Big International./ B.A. - CNA.al

Lajmet e fundit nga