LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

"Lufta e ftohtë" mes dy këngëtareve/ Pas diss-it të Erës, Dafina nuk përmbahet

27 Nëntor 2022, 20:43, Lifestyle CNA
"Lufta e ftohtë" mes dy këngëtareve/ Pas diss-it
Dafina Zeqiri, Era Istrefi

Prej kohësh Era Istrefi dhe Dafina Zeqiri kanë “thumbuar” njëra-tjetrën në rrjetet sociale.

Pak kohë pas publikimit të këngës së re të Era Istrefit me titull “5AM”, duket se Dafina i është përgjigjur.

Së fundmi përmes një fotoje në "Instagram", Dafina ka paralajmëruar projektin e saj të ri muzikor, por nuk ka ndarë shumë detaje.

Gjithsesi, e gjithë vëmendja shkoi te përshkrimi i fotos, ku këngëtarja ka shkruar një strofë nga kënga e re, ku duket se një pjesë e tekstit i dedikohet Erës. Pra një kthim i “diss-it”, që do të lancohet në vitin 2023.

“Nese doni dedikoni strofa per mu,
kot e keni jo sem han mu bofa, bofa…”

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by DAFINA ZEQIRI (@dafina.zeqiri)

Kujtojmë edhe vargjet në këngën e Era Istrefit.

 “kudo që shkoj më ndjekin,
çka do që bëj e vjedhin,
muzikën dhe swagi-n”

Ka kohë që dy artistet thumbojnë njëra-tjetrën. Gjithçka nisi nga një veshje, që fansat e evidentuan, ku Dafina kishte një loo-k të ngjashëm më Erën. Menjëherë rrjeti “shpërtheu” në komente, e me sa duket edhe vetë këngëtaret e kanë shndërruar këtë në një “luftë të ftohtë”./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga