LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Nis sot festa e librit, Panairi “Tirana 2022”

16 Nëntor 2022, 08:56, Kulturë CNA

Nis sot festa e librit, Panairi “Tirana 2022”

Sot nis, “Panairi i Librit”, i cili do të zhvillohet në Pallatin e Kongreseve dhe organizohet nga Shoqata e Botuesve Shqiptarë.

Sipas një tradite të bukur, të nisur 25 vjet më parë, Tirana edhe këtë vit, do të hapë dyert e Panairit të Librit, një aktivitet që tërheq vëmendjen e miqve të librit, qytetarëve të Tiranës, por edhe më gjerë.

Panairi Kombëtar i Librit, është ngjarja më e madhe e librit që përfshin gjithë lexuesit e librit, brenda dhe jashtë vendit.

Nën moton “Të gjithë jemi lexues”, Panairi “Tirana 2022” këtë vit do të mbahet më datat 16 dhe 20, nga ora 9 e mëngjesit deri në 9-të të darkës.

Organizatorët kanë bërë të ditur se këtë edicion do të marrin pjesë 100 botues duke përfshirë edhe botuesit nga Kosova, Mali i zi e Maqedonia e Veriut./CNA.al

Lajmet e fundit nga