LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Agron Llakaj përkujton mjeshtrin e madh, Koço Devole/ “I madhi dhe i paharruari”

8 Nëntor 2022, 16:36, Kulturë CNA
Agron Llakaj përkujton mjeshtrin e madh, Koço Devole/ “I madhi
Foto ilustruese

Agron Llakaj bën dedikimin prekës për Koço Devolen. Teksa ka publikuar një foto në rrjetet sociale, në dyvjetorin e ndarjes nga jeta të mjeshtrit të humorit, Koço Devole, Llakaj shkruan:

I Madhi dhe i paharruari Koco Devole.

Aristokrati humorit shqiptar.

Jeta eshte e tille, te rremben ne te tashmen me te gjitha hallet e saj,punen,shendetin,sfiden,kenaqesi e pakenaqesi,trishtim dhe zhgenjim…,por kjo nuk na ben te te harrojme Ty o i paarritshmi Koco Devole…,ngreme syte lart ne qiell dhe aty si yll je Ti.

Ne kete 2 vjetor te ndarjes tende nga ne, po te kujtoj me kete fotografi…,sepse ti ishe vertet aktor “papjoni”.

I paharruar i shtrenjti Koco!

Lajmet e fundit nga