LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Yjet e kinematografisë shqiptare, në zyrën e kryebashkiakut të Pogradecit/ Xhakolli pret kastën e aktorëve që po xhirojnë  filmin “Vdekja le të presë”

23 Tetor 2022, 08:32, Kulturë CNA

Yjet e kinematografisë shqiptare, në zyrën e kryebashkiakut

Tinka Kurti, Margarita Xhepa, Zyliha Miloti, Reshat Arbana, Mehdi Malkaj e Luftar Paja, yjet e kinematografisë shqiptare janë bërë sërish bashkë në xhirimet e një filmi.

“Vdekja le të presë” nga Edmond Topi ka nisur këtë vjeshtë xhirimet në Pogradec.

Është pjesa e dytë e filmit “Yjet e së ardhmes” që pati premierën në vitin 2017.

Xhirimet e këtij filmi nuk kanë kaluar pa marrë vëmendjen e kreut të bashkisë, z. Ilir Xhakolli, i cili ka pritur në zyrën e tij një pjesë të gjithë kastës së aktorëve dhe producentëve të filmit "Vdekja le të presë", që po xhirohet në Pogradec.

Kasti është shprehur thellësisht falënderues mbi ndryshimet e ndodhura në Pogradec dhe mikpritjen që kanë gjetur këtu.

Xhakolli është shprehur krenar për këto ikona të kinematografisë shqiptare, të cilët me artin e tyre kanë dhënë aq shumë për Shqipërinë./CNA.al

Lajmet e fundit nga