LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Foto-Zhuliana Jorganxhi, merr titullin "Qytetare Nderi" e Korçës 

8 Tetor 2022, 15:12, Kulturë CNA

Foto-Zhuliana Jorganxhi, merr titullin "Qytetare Nderi" e

Zhuliana Jorganxhi, një emër i madh i artit dhe kulturës sonë kombëtare është nderuar me titullin "Qytetare Nderi" e Korçës! 

Një mbrëmje kushtuar jetës dhe krijimtarisë të saj në sallën e tejmbushur të Teatrit “Andon Zako Çajupi", solli bashkë emocione, kujtime, adhuruesit e këngëve të autores, miq e kolegë të mjeshtres së fjalës së gdhendur në varg.

Me talentin e rrallë, punën e palodhur e dashurinë për artin Zhuljana Jorganxhi është mbretëresha shqiptare e vargjeve që këndojnë.

‘Faleminderit Zhuljana për atë që i dhe Korçës dhe Shqipërisë”, ishte mesazhi i pranishmëve dhe i Bashkisë Korçë./CNA.al

Lajmet e fundit nga