LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Përgjithmonë Dritëroi ynë”/ Luan Rama përkujton me vargje 'mjeshtrin e penës'

13 Tetor 2022, 19:16, Kulturë CNA
“Përgjithmonë Dritëroi ynë”/ Luan Rama
Ish-nënkryetari i LSI-së, Luan Rama me shkrimtarin Dritëro Agolli

Ish-nënkryetari i LSI-së, Luan Rama, ka përkujtuar shkrimtarin Dritëro Agolli në ditën e tij të lindjes.

Në një status në rrjetet sociale, Rama ka thurur disa vargje. Gjithashtu, ai ka publikuar edhe një foto me Agollin në Itali, kohë kur sapo ishte botuar në italisht vepra “Shkëlqimi dhe rënia e shokut Zylo”.

“Në datën e lindjes:

Përgjithmonë Dritëroi ynë

Sot,

kujtesa dhe malli,

nderimi dhe dhimbja,

mirënjohja dhe krenaria,

dashuria dhe përjetësia,

bëhen bashkë

për Dritëronë që dritëron.

Sot e përgjithmonë

Dritëroi ynë!

( Në foto: me Dritëronë në Leçe, Itali.

Viti 1993, kur sapo ishte botuar në italisht “Shkëlqimi dhe rënia e shokut Zylo”)”, shkruan ish-nënkryetari i LSI-së./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga