LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Zjarri në Tragjas/ Përkeqësohet situata, era përhap me shpejtësi flakët

11 Gusht 2022, 17:59, Kronika CNA
Zjarri në Tragjas/ Përkeqësohet situata, era përhap me
Vatra e zjarrit në fshatin Tragjas

Vatra e zjarrit në fshatin Tragjas të Vlorës vijon të jetë aktive. Situata ka ardhur duke u përkeqësuar, duke qenë se flakët janë përhapur ndjeshëm duke u favorizuar nga era.

Mësohet se 3 makina zjarrfikëse dhe 12 efektivë ndodhen në vendngjarje dhe po punojnë për vënien e flakëve nën kontroll.

Nga informacionet paraprake, dyshohet se zjarri është i qëllimshëm. Ndërkohë, pritet që blutë të hedhin më shumë dritë mbi nisjen e kësaj vatre zjarri./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga