LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Vodhën një shumë të madhe parash në vendin e punës/ Prangoset 34-vjeçarja, në kërkim bashkëpunëtori i saj

10 Gusht 2022, 13:19, Kronika CNA
Vodhën një shumë të madhe parash në vendin e
Foto ilustruese

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Nr. 2, në vijim të punës për goditjen e paligjshmërisë në fushën e vjedhjes së pronës dhe pasurisë, identifikimin e autorëve të vjedhjeve dhe vënien e tyre përpara përgjegjësisë ligjore, bazuar dhe në informacionet e marra në rrugë operative, kanë organizuar dhe finalizuar operacionin policor të koduar "Valuta".  

Si rezultat i këtij operacioni u bë ndalimi i shtetases:

- B. Sh., 34 vjeçe, banuese në Tiranë, për veprën penale "Vjedhja", kryer në bashkëpunim.

Gjithashtu, u shpall në kërkim shtetasi Y. K., 42 vjeç, banues në Fier.

Shtetasja B. Sh. ishte e punësuar në një subjekt këmbimi valutor, në pronësi të shtetases D. K. Nga verifikimet e kryera ka rezultuar se gjatë javës së fundit të muajit korrik, kjo shtetase, në bashkëpunim me shtetasin Y. K., ka vjedhur 900.000 lekë të rinj, në këtë subjekt.

Po punohet për kapjen e shtetasit Y. K./ CNA.al

Lajmet e fundit nga