LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Zbardhet shkaku i plagosjes në Fushë-Krujë/ Policia jep detaje

10 Gusht 2022, 10:55, Kronika CNA
Zbardhet shkaku i plagosjes në Fushë-Krujë/ Policia jep detaje
Foto ilustruese

Policia ka dhënë informacion mbi ngjarjen e ndodhur mëngjesin e sotëm në Fushë-Krujë. Sipas të dhënave nga uniformat blu, mësohet se rreth orës 09:45, në fshatin Zgërdhesh, shtetasi L. H., rreth 55 vjeç, është plagosur me armë zjarri nga shtetasi K.Q., i cili është larguar menjëherë pas ngjarjes.

Mësohet se ngjarja ka ndodhur për motive të dobëta, ndërsa po punohet për kapjen e autorit.

Rreth orës 09:45, në fshatin Zgërdhesh, Krujë, pas një konflikti për motive të dobëta, shtetasi L. H, rreth 55 vjeç, është plagosur me armë zjarri nga shtetasi K.Q, i cili është larguar menjëherë pas ngjarjes.

Shërbime të shumta policie kanë shkuar në vendin e ngjarjes për të bërë të mundur kapjen e autorit.

Grupi hetimor, nën drejtimin e Prokurorisë, po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes dhe sekuestrimin e të gjitha provave me qëllim dokumentimin ligjor të kësaj ngjarjeje”, njofton policia./ CNA.al

 

Lajmet e fundit nga