LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Video – Vrasja mafioze në Vlorë/ “Benz"-i i dy viktimave i “larë” në gjak

18 Gusht 2022, 13:27, Kronika CNA
Video – Vrasja mafioze në Vlorë/ “Benz"-i i dy
Makina e viktimave

Dalin pamje nga atentati me dy të vdekur dhe një të plagosur, që tronditi mëngjesin e sotëm qytetin e Vlorës.

Siç shihet edhe nga videoja, makina është bërë “shoshë” nga plumbat, ndërsa në dyert e saj ka ende njolla gjaku.

Dy viktimat janë nxjerrë nga automjeti dhe janë dërguar për ekspertizë, ndërsa është larguar edhe makina nga vendi i ngjarjes.

Drejt automjetit të viktimave janë shkrepur rreth 60 plumba me kallashnikov.

Ndërkohë, kujtojmë se pas atentatit autorët janë larguar në drejtim të Fierit. Pak minuta pas ngjarjes u gjet një makinë tip 'BMW' e djegur, e cila dyshohet të ketë qenë e autorëve.

Automjeti pa targa dyshohet se është i vjedhur në Durrës kohë më parë, ndërsa brenda tij u gjetën tre kallashnikovë./ B.A. - CNA.al

Video – Vrasja mafioze në Vlorë/ “Benz"-i i dy

Lajmet e fundit nga