LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Video-Drogë me postë/ Trafikimi i narkotikëve Angli-Shqipëri

18 Gusht 2022, 13:15, Kronika CNA

Video-Drogë me postë/ Trafikimi i narkotikëve Angli-Shqipëri

Drogë me postë. Kjo është një nga mënyrat e trafikimit të lëndëve narkotike nga Anglia në Shqipëri.

Dy 18-vjeçarë janë arrestuar në kushtet e flagrancës nga Policia, pas një operacioni në bashkëpunim me strukturat e sigurisë së Postës Shqiptare dhe Prokurorinë e Tiranës, pasi kishin porositur drogë në Angli përmes postës.

Njoftimi i policisë

Bazuar në informacionet e marra në rrugë operative, strukturat e Policisë së Shtetit, në bashkëpunim të vazhdueshëm me strukturat e sigurisë së Postës Shqiptare dhe Prokurorinë e Tiranës, bënë të mundur organizimin dhe finalizimin me sukses të operacionit policor të koduar “Green mail 2”, si rezultat i të cilit u bë e mundur arrestimi në flagrancë i shtetasve:

-M. V., 18 vjeç dhe D. Sh., 18 vjeç, banues në Tiranë, për veprën penale “Trafikimi i narkotikëve”, kryer në bashkëpunim.

Në vendin e quajtur “Rrethrrotulli”, Plepa, Durrës, shërbimet e Policisë kanë ushtruar kontroll në taksinë me të cilën udhëtonte drejt Tiranës, shtetasi D. Sh. Si rezultat i kontrollit, u gjetën dhe u sekuestruan në cilësinë e provës materiale, 2 pako kartoni, brenda të cilave ndodheshin 5 qese me lëndë të dyshuar narkotike Cannabis Sativa, me peshë totale rreth 340 gramë./CNA.al

Lajmet e fundit nga