LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Krim pa ndëshkim!”/ Arsen Rusta: Si u la i lirë Shpëtim Lena, viktima e atentatit në Vlorë

18 Gusht 2022, 12:40, Kronika CNA

“Krim pa ndëshkim!”/ Arsen Rusta: Si u la i lirë

Gazetari Arsen Rusta ka reaguar për vrasjen e dyfishtë që tronditi sot Vlorën, ku një prej viktimave është identifikuar si shtetasi Shpëtim Lena.

Rusta ka kujtuar operacionin "Waves" të bërë nga policia në mars të këtij viti, ku së bashku me dy persona të tjerë, Lena u kap me armë.

Lena u la i lirë me detyrim paraqitjeje, ndërsa sot ra pre e breshërisë së plumbave. Gazetari thekson se ky është një krim pa ndëshkim nga gjyqtarët që nuk bëjnë llogaritë e pasojave.

“Krim pa ndëshkim! Drejtësia vret rendin e sigurinë.

Më 23 Mars 2022 në operacionin "Waves" policia e shtetit ka arrestuar tre persona dhe kapur dy armë.

Një nga të arrestuarit i ndjeri Viktima i sotëm Shpëtim Lena.

Lena nga prangat përfundoi me masë detyrim Paraqitje. U paraqit në rrugë dhe fatëkeqësisht krimi i mori jetën!!!

Po këta gjyqtar me këto masa bëjnë noi llogari për pasojat???”, shkruan Rusta./ B.A. – CNA.al

“Krim pa ndëshkim!”/ Arsen Rusta: Si u la i lirë

“Krim pa ndëshkim!”/ Arsen Rusta: Si u la i lirë

“Krim pa ndëshkim!”/ Arsen Rusta: Si u la i lirë

“Krim pa ndëshkim!”/ Arsen Rusta: Si u la i lirë

Lajmet e fundit nga