LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Detaje nga të shtënat në Elbasan/ I riu qëllohet me armë, teksa po hipte në makinë

17 Gusht 2022, 22:22, Kronika CNA
Detaje nga të shtënat në Elbasan/ I riu qëllohet me
Foto nga vendngjarja

Dalin detajet e para nga të shtënat me armë në Bulevardin kryesor të qytetit të Elbasanit, pranë stadiumit “Elbasan Arena”.

Mësohet se një person është qëlluar me armë teksa po hipte në makinë dhe dyshohet se ka mbetur i vdekur në vend.

Ai është identifikuar si shtetasi M. Ulqinaku, rreth 25 vjeç.

Nga informacionet paraprake, ende nuk bëhet me dije nëse i riu ka qenë i vetëm apo i shoqëruar në momentin që ra pre e breshërisë së armëve.

Autorët janë larguar nga vendngjarja, ndërsa policia ka rrethuar menjëherë zonën.

Ndërkaq, pritet që blutë të japin më shumë informacion rreth rrethave dhe shkaqeve të vrasjes./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga