LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Goditet nga rrufeja shtëpia në Dimal/ Shkrumbohet kati i dytë i banesës

16 Gusht 2022, 18:40, Kronika CNA

Goditet nga rrufeja shtëpia në Dimal/ Shkrumbohet kati i dytë i

Një shtëpi dykatëshe është goditur nga rrufeja në fshatin Drenovicë të Bashkisë Dimal.

Si pasojë, kati i dytë i banesës është përfshirë nga flakët dhe është shkrumbuar plotësisht.

Banesa është në pronësi të shtetasit G. Golemi, i cili ndodhet emigrant në Greqi.

Personat që ndodheshin në katin e parë kanë dalë nga banesa pa lëndime, të ndihmuar edhe nga komshinjtë.

Në vendngjarje kanë shkuar forcat zjarrfikëse, të cilat kanë bërë të mundur shuarjen e flakëve./ B.A. – CNA.al

Goditet nga rrufeja shtëpia në Dimal/ Shkrumbohet kati i dytë i

Goditet nga rrufeja shtëpia në Dimal/ Shkrumbohet kati i dytë i

Lajmet e fundit nga