LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Përplasen dy makina në Pogradec/ Plagoset një pasagjere

14 Gusht 2022, 21:04, Kronika CNA
Përplasen dy makina në Pogradec/ Plagoset një pasagjere
Foto ilustruese

Një aksident është regjistruar rreth orës 20:20, në aksin rrugor Pogradec-Lin, në afërsi të fshatit Piskupat.

Mësohet se janë përfshirë në një aksident mjeti tip "Opel" me drejtues shtetasin P. C., 60 vjeç, me mjetin tip "Volkswagen", me drejtues shtetasin A. M. 36 vjeç.

Për pasojë është dëmtuar shtetasja B. C., pasagjere në mjetin tip "Opel", e cila u dërgua në spitalin e Pogradecit dhe ndodhet nën kujdesin e mjekëve. Me drejtuesit e mjeteve po kryhen veprimet e mëtejshme procedurale.

Ndërkaq, grupi hetimor po punon për zbardhjen e rrethanave dhe përcaktimin e shkaqeve të aksidentit./ B.A. - CNA.al

Lajmet e fundit nga