LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Aksident i rëndë në Levan-Tepelenë/ Raportohet për 8 të plagosur

12 Gusht 2022, 21:20, Kronika CNA
Aksident i rëndë në Levan-Tepelenë/ Raportohet për 8
Foto nga vendngjarja

Një aksident i rëndë është regjistruar në autostradën Levan-Tepelenë, në afërsi të fshatit Malas në Mallakastër.

Mësohet se janë përplasur dy automjete të tipit “Mercedes Benz” dhe “Reno Clio”, kjo e fundit me targa italiane.

Nga informacionet paraprake, raportohet se janë plagosur 8 persona, të cilët janë dërguar në spitalin e Fierit.

Ende nuk bëhet me dije gjendja e të plagosurve dhe shkaqet e aksidentit, ndërkohë policia ka shkuar në vendngjarje dhe ka nisur punën për zbardhjen e plotë të përplasjes së dy automjeteve./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga