LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Video-Aksident/ Përmbyset kamioni me grurë

12 Gusht 2022, 14:25, Kronika CNA

Video-Aksident/ Përmbyset kamioni me grurë

Një trailer i ngarkuar me grurë, i cili po udhëtonte në drejtim të Tiranës është përmbysur pranë mbikalimit të Kasharit.

Nuk dihen shkaqet e aksidentet, por siç shihet në videon e mëposhtme gruri është shpërndarë në të dy krahët e rrugës.

Ngarkesa me grurë është marrë nga Porti i Durrësit, pas mbërritjes nga Ukrainaa.

"Me datë 12.08.2022, rreth orës 14:05, në autostradën Durrës-Tiranë, shtetasi A. A., duke drejtuar mjetin (kamion të ngarkuar me grurë), dyshohet se ka humbur kontrollin mbi drejtimin e mjetit dhe për pasojë mjeti ka dalë nga rruga.

Si pasojë e aksidentit janë shkaktuar vetëm dëme materiale.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e rrethanave të aksidentit", njofton Policia/CNA.al

 

Lajmet e fundit nga