LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Turistja australiane lëndohet te “Gjiri i Filikurit”/ Transportohet drejt spitalit

14 Gusht 2022, 19:35, Kronika CNA
Turistja australiane lëndohet te “Gjiri i Filikurit”/
Foto ilustruese

Një turiste është lënduar pasditen e sotme në vendin e quajtur “Gjiri i Filikurit”, në Himarë.

Blutë bëjnë me dije se rreth orës 17:45 kanë marrë një telefonatë për dëmtimin aksidental të turistes australiane, e cila po kërkonte ndihmë mjekësore, në plazhin ku ishte duke pushuar.

Shërbimet e Policisë Kufitare Himarë kanë bërë të mundur dhënien e parë të ndihmës mjekësore, si dhe transportin e vajzës australiane me iniciale K.S., 22 vjeçe, në Portin e Himarës dhe më pas me autoambulancë për në spitalin e Himarës.

22-vjeçarja aktualisht ndodhet në spital, nën kujdesin e mjekëve, jashtë rrezikut për jetën.

Ndërkaq, grupi hetimor vijon punën për sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes./ B.A. - CNA.al

Lajmet e fundit nga